1. Kellő mennyiségű folyadék
Igyunk kellő mennyiségű vizet egész nap; továbbá fogyaszthatunk kalóriamentes italokat, a tea számos fajtájából válogathatunk.
2. Zsírmentes termékek ellenőrzése
Alaposabban nézzük meg a „zsírmentes” termékeket. Noha ezek valóban nem tartalmaznak zsírt, ám tele lehetnek cukorral, amely zsír formájában rakódik le a testünkön.
3. Vacsora utáni rágcsálás
Gondoljuk meg, mit eszünk lefekvés előtt! A legjobb, ha vacsora után már nem rágcsálunk semmit, de ha mégis muszáj, kis adag alacsony zsír- és kalóriatartalmú ételeket válasszunk, mint például a jégkrém.
4. Szomjúság vagy éhség?
Gondolkodjunk evés előtt. Talán nem is vagyunk igazán éhesek. Elképzelhető az is, hogy ha nem ittunk a nap folyamán elegendő vizet, a szomjúságot összetévesztjük az éhséggel.
5. Mérlegfüggőség
Ne váljunk a mérlegelés rabjává, a mérleg ugyanis nem mindig mér pontosan. Mindemellett, az is előfordulhat, hogy nem is veszítünk a tömegünkből, hanem a zsír izomra cserélődik, így pedig csak a centik fogynak.
6. A stessz és az evés
Ne evéssel harcoljunk a stressz ellen! Egy cukorka elmajszolása helyett inkább lapozzunk bele egy jó könyvbe, hallgassuk meg a kedvenc zenénket, vagy hívjuk fel egy barátunkat.
7. Mozogjunk
Sétáljunk naponta annyit, amennyi csak lehetséges! Helyezzünk egy plusz akadályt a célunk és magunk közé; például használjuk a lépcsőt lift helyett, telefonálás közben is sétálhatunk a folyosón.
A nyári időszakban érdemes egy próbát tenni a SUP deszka használatával is, ugyanis ez a sport egyszerre szórakoztató, segít kikapcsolódni, nem feltétlenül igényel nagy erőbefektetést sem sok tanulást, ugyanakkor roppant biztonságos és kíméletes, miközben a test egészét átmozgatja!
8. Figyeljünk a táplákozásra
Együnk olyan ételeket, amelyek glikémiás indexe (GI) alacsony. A sokmagos kenyér, zabpehely, szárított gyümölcs, kukorica, édes burgonya cukortartalma lassan bontódik le a szervezetben, ami alacsonyabb inzulinszinttel jár, és a zsír is gyorsabban ég el.
9. Zöldség és gyümölcs
Tartalmazzon több gyümölcsöt és zöldséget az étrendünk. Az elfogyasztott plusz zöldséggel és gyümölccsel nem tudjuk túlenni magunkat, és a bevitt zsírmennyiség szempontjából is kedvező. Mindemellett egészséges fitokemikáliákat tartalmaznak, illetve betegség-megelőző hatásuk van.
10. Kevés alkohol
Igyunk kevesebb alkoholt. A szeszesitalok túlcsordulnak a kalóriától, tápanyagnak meg nagyon is híján vannak. Egy sima gin, tonikkal már 140 kalóriát tartalmaz.
11. Sok rost
Növeljük a bevitt rost mennyiségét. A rostban gazdag étrend nem csak azért jó, mert csökkenti az étvágyat, hanem megelőző hatással bír a rák kialakulásában, különösen a vastagbélrák esetében.
12. Sok fehérje
Ne fukarkodjunk a fehérjével. A protein laktat, segít az izomzat védelmében, és zsírégetésre buzdítja a testet.
13. A fűszer és a diéta
Fűszerezzünk! Nemcsak az ételnek ad jó ízt, hanem segít az éhségérzet megszűntetésében is.
14. A tányér mérete
Együnk kisebb tányérokból. A kistányér becsapja a szemünket – így az agyunkat is –, következésképpen az adag nagyobbnak látszik, az étvágyunk ezért kevesebb étellel is csillapítható.
15. Kedvenc ételeink
Ne száműzzük kedvenc ételeinket. Ha mellőzzük kedvelt fogásainkat, csalódottnak érezhetjük magunkat. Csupán a mennyiséget mérsékeljük. Egy doboz süti helyett, amit általában együltő helyünkben el szoktunk fogyasztani, együnk csupán egyet.